Tilausajokuljettajat Sataedun kuljetusmessuilla

Julkaistu:

Tilausajokuljettajat ry oli mukana Huittisissa Sataedun järjestämillä kuljetusmessuilla torstaina 1.9.2022. Tapahtumassa oli laaja edustus eri kuljetusyritysten ja kehysryhmien edustajia.
Yhdistystämme edusti varapuheenjohtaja Ari-Pekka Mikkonen.

Varapuheenjohtaja Ari-Pekka Mikkonen Huittisissa. Taustalla Sataedun koulutusbussi.


- Oli ilo nähdä kiinnostusta alaamme kohtaan ja samalla kertoa upeista mahdollisuuksista jakaa ammattitaitoa kollegoiden kesken valtakunnallisesti. Yhdistyksen tarjoamat jäsenedut saivat laadukkaan lehden kera keskustelua aikaiseksi ja täten myös tekemällemme yhdistystyölle on selkeä tarve, kertoo Ari-Pekka.

Mikkonen sanoo, että erityisesti haluaisimme herättää nuorten mielenkiinnon nimenomaan tilausajoliikennettä kohtaan ja raikastaa mielikuvaa ammatista. Siksi haluamme olla jatkossakin aktiivisesti mukana tapahtumissa kertomassa toiminnastamme.

Lue tapahtumasta lisää Sataedun verkkosivuilta